GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 09:16   Güncelleme : 20-01-2023 15:22

ERCİŞ'TE YARIYIL TATİLİ HEYECANI

Bugün karnelerini alacak öğrenciler yarıyıl tatiline heyecanla giriyorlar.

ERCİŞ'TE YARIYIL TATİLİ HEYECANI

Bugün karnelerini alacak öğrenciler yarıyıl tatiline heyecanla giriyorlar.

Tüm yurtta ilk, orta ve lise okullarında yarıyıl tatili bugün başlıyor. 6 Şubak 2023 pazartesi güne kadar devam edecek. Karne alacak tüm öğrenciler tatilin keyfini çıkarmanın heyecanını yaşıyorlar. Uzmanlar öğrenci velilerine uyarılarda bulunarak, karnelerinde zayıf notları olan öğrencilerin psikolojik baskı altında tutulmadan önlerinde bir yarı yılın daha olduğunu ve başarılı olmaları için biraz daha çalışmaları gerektiğini uygun dille anlatılmaları istendi.

Tüm yurtta öğrenciler 20 Ocak Cuma günü karnelerini alacak. MEB tarafından duyurulan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre, ara tatil  23 Ocak - 3 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak. Tatil hafta sonu dahil olmak üzere 16 gün sürecek. 

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan bir diğer ve önemli açıklamada; yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde kış döneminde uygulanacak ücretsiz kurslar açmaya hazırlanıyor. Bilim, Sanat, Matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar 21 Ocak tarihinde başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar sürecek. 

Öğrenciler 2 haftalık yarıyıl tatilinde toplam 40 saat kurs alabilecek. Matematik ve İngilizce derslerinde açılacak kurslar 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için uygulanacak. Öğrenciler ve öğretmenler bulundukları illerde açılan kurslardan yararlanabilecek. 

Yakup Bulut

AdminAdmin