GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2022 21:19

Bahçeyi kazan ekipler gözlerine inanamadı: Ev değil hayvan mezarlığı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 74 yaşındaki bir kadının evinde çok sayıda ölü kedi, köpek bulunmasının ardından ekipler evdeki aramalarını genişletti. Evin bulunduğu alanda yapılan kazıda gömülü halde onlarca hayvan leşi bulundu.

Bahçeyi kazan ekipler gözlerine inanamadı: Ev değil hayvan mezarlığı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Armutalan Mahallesi 415 Sokak'ta bir evden gelen kötü kokular ve hayvanların kötü bakıldığına dair şikayetlerin artması üzerine alınan savcılık kararı ile girilen evde vahşetin görüntüleri ortaya çıkmış, onlarca çürümüş ölü kedi ve köpek bulunmuştu. Sağ kalan hayvanlar Marmaris Belediyesi Geçici hayvan bakım evine teslim edilerek bakıma alınmıştı. Bugün evin yasal sahibinin o evde sağ hayvanların olduğunu bildirmesi ve bahçenin kazılmasını talep etmesi üzerine ekipler hem evin içinden hem de kazılan bahçeden hayvan leşi çıkarmaya devam etti.
KİRACI KADIN HASTANEYE KALDIRILDI
Yaklaşık 10 yıldır aynı evde kiracı olarak yaşayan 74 yaşındaki H.A isimli kadın Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesine sevk edilerek üç haftalık gözlem altına alındı. Çatı tamiri için eve gelen ustaların çektiği görüntüler ile ortaya çıkan olayda çöp eve dönen bina ve hayvan mezarlığına dönen bahçe görüldü.

ÇÜRÜMÜŞ HAYVAN LEŞLERİ BULUNDU
Evin yasal sahibinin savcılık makamına başvurması ve gerekli izinlerin alınmasının ardından Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belediye temizlik işleri ekipleri ve barınak veterineri, İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile, Büyükşehir İlaçlama ekiplerinden oluşan onlarca kişilik ekip tekrar çilingir yardımı ile kapıyı açtırıp o eve girerek evde kaldığı düşünülen canlı ve cansız hayvanları aradı. Fen işlerinden gönderilen kepçe ile bahçe kazıldı, ev ilaçlandı. Kepçe yardımı ile kazılan bahçeden poşetler içinde bazılarının kolunda hala serum iğnesi olan çürümüş kedi ve köpek leşleri bulundu.
"BU KADARINI HAYAL BİLE EDEMEZDİK"
Armutalan Mahalle Muhtarı Perihan Topçu, "Biz daha önce defalarca geldik bu eve ancak hanımefendi evin içine girmemize izin vermiyordu. Biz de işlem yapıp ilgili birimlere gönderip geri dönüyorduk, bir şeyler tahmin ediyordum ama bu kadarını hayal bile edemezdik" şeklinde konuştu.

"DEHŞETLE İZLİYORUZ"
14 ay önce evi ilk sahibinden satın alan kişinin vekili Nilgün Eren, "Yasal süreç çok öncesinden başlamıştı. Zaten avukatlarımız gerekenleri yapıyor. Yasal süreçle ilgili şu anda evde hem canlı hayvan hem de ölü hayvan tekrardan çıkarımını yapıyor. Belediyemiz emniyetimiz herkes burada. Biz de dehşetle izliyoruz olanları" diyerek, evde kiracı olarak ikamet eden H.A ile ilgili tahliye davasının hala devam ettiğini ancak H.A 'nın sözleşmede attığı imzaya itiraz ederek karşı dava açtığını belirtti.

AdminAdmin