YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2023 09:44   Güncelleme : 20-05-2023 10:03

Erciş Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilere Gezi Düzenledi...

Erciş Sosyal Bilimler Lisesinde eğitim gören öğrenciler, Van Müzesi, Kedi Evi ve Akdamar Adasının da içinde bulunduğu gezi turu düzenledi.

Erciş Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilere Gezi Düzenledi...

Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen ancak her öğrencinin kendi imkanlarıyla karşıladığı gezi programı gözlemci öğretmenler himayesinde gerçekleştirildi. Van Gezisi öğrencilerden büyük ilgi gördü. Gezi çerçevesinde ilk olarak Van Müzesi'ni ziyaret eden öğrenciler, burada 7. ve 16. Yüzyıl arasında yaşamış Türk-İslam Medeniyeti bilim insanlarının buluşları ve eserlerinin bulunduğu "Altın Çağda Bilim" sergisini gezdi. Daha sonra Yüzüncü Yıl Üniversitesinde bulunan Kedi Evini gezdiler. Kedilere büyük ilgi gösteren öğrenciler burdan da Gevaş'tan Akdamar adasına geçtiler. Akdamar adasında kiliseyi gezen öğrenciler adadaki muhteşem doğa ve tarihi alanları keşfederek günün tadını çıkardılar.

 

Gezi sonrasında çok eğlendiklerini dile getiren öğrenciler "keyifli vakit geçirdik. Bize bu fırsatı sunan okul yönetimimize ve gözlemci öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz" dediler.

Salih Yiğit

AdminAdmin