GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2023 14:47

Av Tüfeği Ruhsatını Yenilemeyenlere Kötü Haber

Av Tüfeği Ruhsatını Yenilemeyenlere Kötü Haber

Kolluk kuvvetleri tarafından tüm mahalle muhtarlarına ruhsat yenileme zamanı geçmiş av tüfeklerinin cezalarının iptal edilmesi ve silahların ruhsatlarının yapılması için bilgi verilmişti. Yılbaşından önce ruhsat yenileyenlerin 415 TL masrafları olurken, yenileme işlemini yapmayan ve evrakları yılbaşından sonraya kalan vatandaşların ödeyecekleri ücret 550 TL olarak belirlendi. Son günlerde vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ruhsat yenileme işi İlçe Jandarma Komutanlığında ciddi yığılmalara neden olduğu görülüyor.

YİVSİZ AV TÜFEK RUHSATNAMESİ ile bahse konu yivsiz av tüfeğini ikametinizde bulundurabilir veya ruhsatınızın süresi bitmemiş ise kılıfı içerisinde aracınızın bagaj kısmında taşıyabilirsiniz. Avcılık yapabilmek için ise mutlaka Çevre ve Orman Bakanlığınca verilen AVCILIK BELGESİ alınması gereklidir.

 
Yivsiz Av Tüfeği ruhsatnameleri verildiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir. 5 Yıl sonunda av yapmaya devam edildiği takdirde yenilenmesi gerekmektedir. 5 yıl sonunda yenilenmeyen ruhsatnameler bulundurmaya döner.

YİVSİZ AV TÜFEĞİ RUHSATNAMESİ İÇİN İSTENEN BELGELER :

 
1-) Dilekçe 
2-) Nüfus Cüzdanı Aslı 
3-) 4 Adet Biyometrik Fotoğraf (6 ay içerisinde çekilmiş olacak) 
4-) Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatname Harcı 
5-) Dr. Raporu (Aile Hekimliği yada Devlet Hastanelerinden alınmış olacak. Özel Hastane raporları kabul edilmemektedir.) 
6-) Vadesi geçmiş 5.000 TL. üzeri vergi borcu bulunup bulunmadığına dair vergi dairesinden alınacak olan 22/A belgesi 
7-) Mavi kapaklı naylon dosya 

8-) Ziraat Bankası veznesine yivsiz tüfek kart bedeli 

 

Salih Yiğit

AdminAdmin